Okazało się, że mój bukmacher jest nielegalny, a nie byłem tego świadomy. Co teraz mogę zrobić? – wbrew pozorom, nie jest to odosobniony przypadek. Odpowiadamy, jak sobie poradzić w takiej sytuacji!

Mój bukmacher jest nielegalny. Co mam robić?
Mój bukmacher jest nielegalny. Co mam robić?

Mój bukmacher – legalny czy nie?

W naszym kraju nie wszystkie firmy bukmacherskie pozwalają na obstawianie meczów zgodnie z przepisami. Na ten moment bukmacherzy z licencją to mniej niż 20 podmiotów, ale lista ta sukcesywnie się wydłuża.

Co można zrobić w sytuacji, gdy obstawiało się w miejscu, które okazało się nielegalne? Nie jest to beznadziejny przypadek, ale nie można też powiedzieć, by można było go łatwo rozwiązać.

Najważniejsze to zakończyć obstawianie na danej stronie internetowej. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej. Najlepszą opcją jest wypłata pieniędzy i zamknięcie konta.

Granie u nielegalnych bukmacherów

Nie jest prawdą, że można uniknąć konsekwencji prawnych ze względu na brak wiedzy. Stara maksyma mówi, iż nieznajomość prawa szkodzi i w tym przypadku jest ona jak najbardziej aktualna.

Oczywiście, samo założenie konta w momencie, gdy dany bukmacher działał zgodnie z przepisami, nie naraża nas na żadne konsekwencje. W końcu mówi się, iż prawo nie działa wstecz.

Gdy jednak już obstawiamy mecze w momencie, kiedy Polsce obowiązuje stosowna ustawa – nie mamy co liczyć na specjalne względy w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

W przypadku, gdy zostaniemy poproszeni o wyjaśnienie całej sytuacji, nie ma sensu bawić się w kombinatorstwo. Najlepszym rozwiązaniem jest przyznanie się do błędu – to powinno pomóc w otrzymaniu możliwie jak najniższej kary.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBetClic: bonus na Mistrzostwa Europy w siatkówce do 500 PLN
Następny artykułBezpieczne Betgames. 20 PLN jako zwrot od bukmachera STS!
Lubię obstawianie piłki nożnej i tenisa. Nie przejmuję się pojedynczymi porażkami, ale w przypadku większych wygranych lubię sobie zrobić kilka dni przerwy.