Gra w podmiotach bukmacherskich tylko pozornie może wydawać się prosta i miła. Czasami rzeczywistość jest inna. Szczególnie jak dana osoba przegra np. ważny kupon i nie może się z tym zagadnieniem pogodzić… Jak radzić sobie na tej płaszczyźnie? Dlaczego warto ustalić sobie np. plan na grę? Co sprawia, że nie powinno się odgrywać zaraz po porażce? Jakie są sposoby, by radzić sobie z własnymi (czasami mocno negatywnymi) emocjami?

Warto mieć pewne założenia, a potem się ich trzymać…

Każdy gracz (jeszcze przed założeniem swojego pierwszego w życiu internetowego konta bukmacherskiego) powinien ustalić sobie kilka rzeczy. Chodzi m.in. o to, jak dużo pieniędzy wpłacać do podmiotów hazardowych. Masz zamiar niedługo zarejestrować się na Etoto? Uważasz, że jest to godna zaufania firma bukmacherska? Jak najbardziej tak. Ten podmiot hazardowy jest profesjonalny i dodatkowo działa zgodnie z polskimi przepisami. Na stronie internetowej etoto.pl możesz szybko i zarazem sprawnie dokonać rejestracji. Potem trzeba zrobić depozyt. Jak dużo pieniędzy wpłacić? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy tutaj od Twoich możliwości finansowych. 

Zasada jest jednak prosta. Należy wpłacać tylko tyle, ile ewentualnie możesz bez większego żalu stracić. Jak podejdziesz do tej sprawy w ten sposób, to potem np. przegrany kupon nie sprawi, że będziesz bardzo zdenerwowany, smutny itp. Poza tym warto poczynić pewne założenia, jeśli chodzi o czas spędzany na obstawianiu. Aby to miało ręce i nogi, trzeba zadbać o właściwy poziom koncentracji. Nie możesz zatem tutaj przesadzać. Lepiej grać krócej, ale w tym okresie maksymalnie skupić się na analizowanej ofercie.

Nie wolno odgrywać się zaraz po porażce

To bardzo często powielany błąd. Szczególnie przez osoby początkujące. Zawodowcy są profesjonalistami nie tylko dlatego, że świetnie znają się na sporcie i zakładach bukmacherskich. Dodatkowo te osoby wiedzą, jak wręcz perfekcyjnie kontrolować swoje emocje. Zresztą nie inaczej jest w zawodowym sporcie. Zauważ, gdy będziesz np. oglądał mecz tenisowy, jak zachowują się gracze po przegranym punkcie. W zdecydowanej większości przypadków przechodzą nad tym do porządku dziennego. Wiedzą, że złość w niczym im nie pomoże. Osoby początkujące w zakładach bukmacherskich nierzadko odgrywają się zaś zaraz po porażkach. Nie mogą bowiem przeboleć tego, że coś nie poszło po ich myśli. A zazwyczaj to kończy się jeszcze większymi stratami. Jeśli zatem kupon Ci nie siadł, to wyłącz komputer i zajmij się czymś innym. A wróć do grania wtedy, jak już ochłoniesz.

Jak pracować nad własnymi emocjami?

Jak chcesz grać na poważnie w podmiotach hazardowych, to musisz o to zadbać. Trzeba nauczyć się nie tylko zarządzać sukcesem, ale także radzić sobie z porażkami. Oczywiście, to nie jest tak, że należy je całkowicie lekceważyć. Nie możesz co prawda odgrywać się zaraz po „wtopach”, lecz warto na spokojnie wyciągnąć wnioski z tego, co mogło być zrobione lepiej. Aby potem nie powielać tych samych błędów.

Poprzedni artykuł20 000 PLN dla typerów za obstawienie Ligi Narodów od Fortuny
Następny artykułSystemy bukmacherskie – czy naprawdę działają?